Історія створення

ПЕРЕДІСТОРІЯ

Вчителька: «Добрий день, ваш син на першому уроці був кошлатий і, здається, схвильований – і це вже не перший раз».

Юрій Піднебесний (засновник проекту Battle Mile): «Нічого не розумію, він сьогодні сам добирався до школи, виходив – все було нормально. Я поговорю з ним».

Довгий час я не розумів, чому Льоша – мій син, став самостійно добиратися до школи, адже було набагато зручніше, якщо його відвозив я. Але кожного разу він наполегливо відмовлявся і говорив, що хоче поїхати сам. Я і не сперечався, самостійність – гарна якість. При цьому, незабаром після його самостійних поїздок на навчання, від вчителів стали надходити скарги, що він приходить мокрий, а на першому уроці не може всидіти спокійно, ніби йому в кров б’є адреналін. З чим це було пов’язано дізнатися безпосередньо від нього мені не вдалося. Але одного разу я випадково побачив, як він, виходячи з дому, перезувається в кросівки і просто починає БІГТИ. Це ж саме я бачив і в кілька наступних випадкових разів. Виявляється, коли Льоша відмовляв мені в моєму «Підвезти?», він робив це спеціально для того, щоб вранці пробігти крос в 10 км до школи. Відповідно, так само повернутися назад додому.

Через деякий час син сказав: «Я просто люблю бігати і хочу робити це швидко». І почав тренуватися професійно. І я підтримав таку ініціативу, адже маю власну бігову історію.

 Але в один день хлопець, який так дорожить навиком БІГАТИ, а за сумісництвом мій син – зламав ногу. Перелом був серйозний і лікар казав, що, можливо, він все життя буде кульгати. Все, що я просив у долі – це зберегти його фізичні можливості і бажання тренуватися. Льоші вдалось повністю відновитися, а я після цього випадку, пообіцяв собі, що допоможу йому досягти спортивних вершин. А, коли став цікавитися та  розбиратися на якому рівні знаходиться біг в Україні і чи є перспективи розвитку цього виду спорту, зрозумів, що легка атлетика, а зокрема біг на середні дистанції – є в дуже сумному стані виходячи з результатів наших атлетів на Чемпіонаті Світу. І перше, що спало на думку після перегляду цих змагань це – «Я постараюся реабілітувати українську легку атлетику та створю комерційний біговий проект». Який пізніше став називатися «Battle Mile».

 

ХРОНОЛОГІЯ І ОСОБЛИВОСТІ ЗМАГАЛЬНИХ ЕТАПІВ

ДЕБЮТ BATTLE MILE У ЧЕРКАСАХ!

Що може бути яскравіше, ніж командна боротьба спортсменів за титул найшвидшої команди області? Що може бути хвилююче, ніж адреналін, який з’являється під час розминки і затримується в крові до моменту перетину фінішної лінії? Що може приносити радості більше, ніж перемога і круті призи від організаторів проекту Battle Mile ?! – правильно, тільки всі ці події одразу в один день!

Саме до цього висновку вперше прийшли учасники дебютного старту проекту Battle Mile, який спочатку пройшов взимку 2019 року в черкаському манежі, а коли сонце випустило перші промені, другі змагання відгриміли на стадіоні міста на березі Дніпра.

Вже на наступний день після старту Battle Mile, про нього заговорила вся Україна і організатори зрозуміли, що саме такий формат змагань буде цікавим для людей, які бажають вести здоровий спосіб життя, хочуть відчути насолоду від участі та перемоги, бажають виграти грошовий приз та намагаються топити за розвиток легкої атлетики в Україні.

 

ПЕРША КОМЕРЦІЯ! 7 березня 2020 рік

7 березня 2020 року відбувся перший стартовий постріл проекту «Battle Mile» в київському манежі КМШВСМ. Саме в цей день проект «Battle Mile» став головним глобальним комерційним стартом для бігунів на середні дистанції на території України. До цього змагання 2 рази проводились на регіональному рівні в Черкаській області.

Старт: У цей день на старт вийшло 4 чоловічі команди: Південь, Північ, Схід, Захід по 4 спортсмена, їх головна задача була показати кращий загальнокомандний час на дистанції в 1 милю – 1609 метрів. Кожна команда повинна була представити атлетів різних вікових категорій: U16, U18, U20, U23, та дорослі спортсмени. Також, кожна команда мала можливість скористатися допомогою «Джокера» – спортсмена, що може прийняти естафету від будь-якого члена своєї команди і пробігти будь-яку дистанцію. При цьому зробити такий тактичний крок можна було лише один раз за батл.

Обладнання: Для проведення змагань на високому рівні, організатори приготували спеціальне програмне забезпечення, яке за допомогою чіпів зчитувало та рахувало індивідуальний результат кожного учасника на кожних 100 м  і показувало загальнокомандний час. Вся інформація відображалася на двох інформаційних табло, розташованих по напрямку бігу спортсменів, завдяки чому давала учасникам можливість обдумати тактику і стратегію під час бігу.

Основна мета даних змагань: Основна мета даного проекту – мотивація професійних бігунів і любителів бігу об’єднати свої зусилля і показати командну бігову гру та привернути увагу людей до цариці спорту -Легкої атлетики. Поліпшити персональні результати спортсменів на дистанції в 1 милю.

Призовий фонд: 40.000 грн були розділені між чоловічими і жіночими командами, а також тренерами команд.

Переможці: Команда «Південь» на чолі з капітаном команди Олександром Карпенко посіла перше місце серед професійних чоловічих команд, отримавши 10 000 грн, а кожна наступна команда здобула на 2000 грн менше. Серед жінок перемогла команда професійних атлеток на чолі з Юлією Мороз і Оленою Вакуленко. Їх команді дісталася переможна сума у вигляді 5000 грн. Також, Юлія стала найшвидшою в індивідуальному заліку з результатом 5.04.84 і була заохочена додатковою грошовою нагородою.

Коментар одного з чемпіонів змагань «Battle Mile», професійного спортсмена Олександра Мокляка:

«Емоції від змагань залишилися тільки позитивні, оскільки це новий формат і новий рівень змагань в Україні. Дуже незвичайна азартна і весела атмосфера була в манежі, ну і особливо порадував призовий фонд, класна командна форма, спонсори у вигляді компанії Red Bull, топова музика і підтримка від глядачів. Дуже мотивує, що організатори врахували і нагородили кожну вікову категорію серед чоловіків і жінок приємною сумою грошей і тренерів не образили. Загалом, можу сказати одне – було круто!»

ВОЗЗ’ЄДНАННЯ ПРОФЕСІЙНИХ СПОРТСМЕНІВ ТА АМАТОРІВ! 1 серпня 2020 рік

1 серпня 2020 рік. Проект, який в перший раз проведення набрав лише учасників на 4 команди, розширився до 19 зареєстрованих команд. Серед учасників виявилися знамениті українські професійні спортсмени і любителі аматорського бігу. Змагання проходили на столичному стадіоні «Піонер».

Старт: Правила змагань залишилися незмінними, але чисельність команди збільшилась до 5 учасників без врахування «Джокера» (спортсмен, який міг бігти будь-яку дистанцію, в будь-який момент після передачі естафети). А за всіма діями і часом бігу стежила електронна система, передаючи інформацію по швидкості спортсменів на табло, розташовані кожні 200м.

Основна мета даного старту: «Ми дійсно маємо величезні плани на сьогоднішній день. Але все потребує поетапності. Battle Mile вже входе у формат МІЖНАРОДНОГО проекту. Тому є можливість не просто розвинути цю ідею, а масштабувати її. Цього року ми ще плануємо провести один міжнародний старт  – чи в Білорусі, чи в Німеччині. Окрім того є інтерес працювати з США, ми нещодавно мали контакти щодо нашого проєкту» – висловив свою думку головний організатор проекту Юрій Піднебесний на других змаганнях від Battle Mile.

Призовий фонд: Призовий фонд збільшився більше, ніж в 3 рази від минулого разу і становив 150 тисяч гривень, які організатори розділили між тренерами, професійними та аматорськими жіночими та чоловічими командами. Індивідуально нагородили кожного найшвидшого спортсмена в різних вікових категоріях, а також найшвидший тандем Джокер+спортсмен.

Переможці: У цей день перемогу вдалося здобути команді «Rays», як серед чоловічих професійних команд (командний час – 20 хв. 59 сек), так і серед  жіночих к (24 хв. 44 сек.).

Коментар від срібної призерки Олімпійських Ігор Ірини Ліщинської:

“Це неймовірно драйовий формат командних змагань, які здатні відродити інтерес до самої легкої атлетики, внести динаміку в проведення змагань і зацікавити безліч людей.”

ДІТИ НА СТАРТІ! 5 вересня 2020 рік

5 вересня 2020 рік. На старт вийшли зовсім юні спортсмени та вихованці київських дитячих спортивних шкіл 2003-2004, 2005-2006, 2007-2008 р.н. Оскільки спортсмени зовсім юні, організатори прийняли рішення скоротити дистанцію з 1 милі (1609 метрів), до 1000 метрів і додати ще одного «Джокера». В кінцевому підсумку на стартову лінію вийшло по 2 команди по 4 учасники + 2 Джокера. Сама команда з дітей формувалася виходячи з вікових категорій. З кожної категорії по 2 учасники, всього 6 чоловік в команді. При цьому головна умова участі команд у змаганнях –  наявність двох дівчат в кожному складі.

Старт. Після пострілу стартового пістолета між дітьми розігралася неабияка гонка. Діти настільки захопилися, що деякі показали чудовий індивідуальний час на фініші. За подіями на стадіоні спостерігали імениті українські тренера і велика кількість глядачів.

Основна мета даного страта: Головний організатор змагань Batlle Mile – Юрій Піднебесний вважає, що будь-який спорт починається з дітей. А ці змагання показали, наскільки школярам може бути цікавий біг і командні забіги. Бо саме спорт викликає у дітлахів емоції, гордість за зусилля і радість від отриманих призів.

Призовий фонд: Діти були нагороджені пам’ятними дипломами, медалями, футболками та тренувальними сумками від Batlle Mile.

Переможці: Перше місце в абсолюті здобула команда ДЮСШ Старт з 2 забігу з результатом 13.22.43. Також в складі команди переможців були показані и найшвидші індивідуальні результати. Серед хлопців Басалаєв Владислав показав час 3.17.20, а серед дівчат найшвидшою стала Кріпак Вікторія 3.34.60. Друге місце з результатом 14.02.46 посіла команда СДЮШОР, а трійку закрила команда ДЮСШ 17 з результатом 14.32.76.

 

Сьогодні ви дізналися про зародження ідеї, основної мети, поетапних змагань проекту «Battle Mile». Ми впевнені, що в найближчі 1-2 роки про цей комерційний старт дізнається весь світ елітних бігунів і любителів бігу, оскільки щодня ми приймаємо рішення, які просувають наш біговій проект до вершин, мотивують професійних бігунів бігти швидше і результативніше, манить дітей командним настроєм і активним проведенням часу в колі друзів, а любителів спорту закохує в біг ще більше. Ми дякуємо кожному читачу, учаснику, тренеру і спортсмену за довіру і віру в спортивне майбутнє незалежної України.