Про BATTLE MILE

1
Країн
300+
Учасників
12
Категорій
15+
Змагань на рік

Батл Миля, біговий батл, Battle Mile… Останнім часом у бігових колах частенько почали звучати ці слова. Разом з тим, ці ж слова викликають і чимало питань: звідкіля взялася ця Миля, як вона працює і хто врешті той “джокер” на дистанції, про якого всі говорять?

Насправді, ідея та історія (хоч і не тривала) Battle Mile справді варті уваги. Тож, нижче пропонуємо розбір головних питань, що можуть виникнути у пересічного бігуна щодо цієї дисципліни.

 

Правила

Змагання є командними. На старт забігу виходять 2 команди з шести спортсменів кожна. Дистанцію, яку необхідно подолати – миля, що у цифрах дорівнює 1609 метрам 34 сантиметрам. За допомогою чіпової системи фіксується час кожного спортсмена кожні 200 метрів, а результати в режимі наживо виводяться на інформаційні панелі, які показують сумарний час кожної команди та різницю між ними в конкретний проміжок часу. Це дозволяє командам контролювати свою позицію та оперативно приймати тактичні рішення по дистанції.

Найцікавіше:  у кожній команді є шостий учасник, так званий “Джокер” (що перебуває у “коридорі”), який має право одноразово замінити будь-якого учасника своєї команди на будь-якому етапі дистанції на будь-який відрізок, АЛЕ аж до фінішу.

Команда, яка покаже найкращий спільний час всіх учасників – переможе! Зазвичай, змагання проходять у 2 кола: спершу кваліфікація, після чого фінальні забіги. Тож учасникам необхідно грамотно підійти до участі та розподіляти сили для участі у двох забігах. Крім того, відзначаються найшвидші атлети і в особистому заліку.

Особливості

Головна особливість змагань полягає в командному результаті і присутності людини, яка може кардинально змінити хід подій. Тож команди можуть використовувати різні підходи до формування команд, вибудовувати свою тактику на дистанції та змінювати її залежно від ситуації.

Грошові винагороди. Для організаторів одним із найважливіших питань є розвиток професійного бігу. Для України поки що нечаста практика – проведення комерційних легкоатлетичних турнірів на стадіоні із грошовими преміями. Тож, “АКБУ” (Асоціація командного бігу України) вирішила це виправити і встановлює призові для команд, і що цікаво – для їх тренерів також. На найближчому старті загальний призовий фонд становитиме 125 тисяч гривень.

Поєднання на одній арені професійних бігунів та любителів. Участь аматорів на дистанціях менших за 5 км, а тим паче на стадіоні, теж, на жаль, поки що не надто поширена практика для України. Однак, відтепер все буде інакше, стверджують організатори. Тепер любителі мають змогу відчути “дух швидкості і стадіону”, та ще й надихнутися вживу прикладом профіків.

Це суто український продукт, який не має аналогів у світі. Незважаючи на те, що миля досить популярна легкоатлетична дисципліна, долати її командою ще й з джокером, поки ніхто не намагався, за що респект організаторам!

Перспектива

У планах “Асоціації командного бігу України” є створення серії змагань (Ліги) з командного бігу, серії матчевих зустрічей (і не лише на дистанції 1 миля), проведення нових форматів (як наприклад, Рейтингова миля – індивідуальний залік у дистанційному форматі, яка відбулася на початку червня).

«У нас в планах заснувати цілу серію стартів, лігу і не лише на національному рівні, але і на міжнародному, – ділиться думками Юрій Піднебесний, президент ГО «АКБУ», – тому відзначення лідерів по особистим результат є ключовим, як для стимулювання зростання результатів так і для формування збірної України з командного бігу для участі в міжнародних турнірах».

 

Актуально
Це вибухове поєднання бігової активності зі справжньою грою відкриє біг для кожного з нас по новому!
Соціально
Бігова гра доступна всім бажаючим! Ви ще не вийшли на пробіжку? В компанії друзів та однодумців це буде зробити легше!
Активно
Всього 1609 метрів і Ви Чемпіон!

Відгуки

Це щось настільки нове, просто ковток повітря на фоні офіційного старту – дає нам можливість розслабитись, дати волю емоціям. Саме на таких змаганнях є можливість посміхнутись, проявити себе, свою особистість”, – Олександр Карпенко, найшвидший учасник зимової Battle Mile.

Справді дуже класний старт. Якщо порівнювати емоції та враження від Чемпіонату України, хоч він і є більш масштабним стартом, і Батл Милею, то чесно, я від останнього отримала більше задоволення, більше емоцій. Хоча і глядачів було не дуже багато, але на кожному колі, на кожному метрі ти відчував цю підтримку”, – Юлія Мороз, переможниця зимової Battle Mile, і призерка Рейтингової Милі.

«Я в захваті! Якщо чесно, я завжди любила бігати естафети, хоч і спеціалізувалась на середніх дистанціях, але мене завжди ставили. І я ось думаю, чому в мій час не було такого рівня змагань, ну тому що це дуже круто. Тут можна розвиватися дуже далеко, підтягувати еліту, робити змагання міжнародними. Це настільки видовищно, красиво, динамічно – це новий формат, якого нам не вистачало», – Ірина Ліщинська, срібна призерка Олімпійських Ігор та Чемпіонату світу.

Врешті, як кажуть розумні люди: розповідати можна багато, але краще один раз побачити! Нижче відеоролик із зимової Battle Mile у Києві.

Але як кажуть мудрі люди, дивитися можна на відео, але краще побачити все наживо! Що можна буде зробити вже 1 серпня у Києві!

важливі новини про нас
Battle Mile на командному чемпіонаті м. Києва серед ДЮСШ та СДЮШОР
Підписаний меморандум про співпрацю з ФЛА міста Києва